داشبورد مدیریتی، ابزاری قدرتمند برای صاحبان کسب و کار توزیع و پخش است. یک داشبورد خوب طراحی شده می تواند به سرعت بینشی قدرتمند در مورد سلامت یک کسب و کار را فراهم کند؛ به صورتی که خلاصه ای از اطلاعات پیچیده را به شکل نمایی قابل فهم در اختیار شما قرار دهد. داشبورد ها یک نمای بصری از KPI ها، معیارها و اطلاعات سازمان ارائه می دهند که صاحبان و کارمندان می توانند در عرض چند ثانیه اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنند. این اطلاعات را می توان جزء به جزء بررسی کرد، که به صاحبان کسب وکار در تصمیم گیری هوشمندانه برای بهبود خط مشی سازمان کمک نماید.

در این داشبردها، گزارشات نموداری شرکت های پخش از جمله سود و زیان، بازدهی بازاریابان و نیروهای توزیع ارائه شده و همچنین پارامترهای موازی همچون تعداد فاکتور،  میزان سود فاکتور، مقایسه های یک بازه ی مشخص بر اساس پارامترهای انتخابی مدیر و غیره، به صورت معنی دار و متوازن بررسی میگردد. امکان نمایش این گزارشات بر روی پنل داشبورد مدیریتی برای پیمایش و نمایش بهره وری شرکت های توزیع و فروش مویرگی فراهم شده است.

نرم افزار فروش و پخش مویرگی

اما کلید موفقیت داشبوردهای مناسبِ توزیع کنندگان ، داشتن یک نرم افزار پخش مویرگی کاملاً یکپارچه برای ذخیره تمام داده های کسب و کاراست، از جمله ذخیره شاخص های کلیدی کسب و کار در یک پایگاه مرکزی. این بدان معنی است که کاربران به راحتی می توانند داده ها را استخراج کرده و بطور خودکار گزارشهای مدیریتی ایجاد کنند. چنین نرم افزاری این قابلیت را دارد که تنها “مهمترین اطلاعات” را نمایش دهد تا در این صورت داشبورد تمیز و خلوت باشد. این داشبردها می توانند مزایای زیر را به همراه داشته باشند:

دید موثرتر(visibility): با بکارگیری یک داشبورد مناسب، شما با هربار متصل شدن به سیستم، از هرآنچه  که در تمام جنبه های کسب و کار توزیع تان اتفاق می افتد مطلع خواهید شد، از جمله اطلاعاتی نظیر دیدگاه های فروش در A / R، اعتبار موجود، و خلاصه ای از رِنج سنی A / R. برای کسب بهترین نتایج، ارائه دهنده ی نرم افزار پخشی را پیدا کنید که به شما اجازه می دهد داشبوردهای مختلفی ایجاد کنید . به عنوان مثال، شما می توانید یک داشبورد اضافی داشته باشید که اطلاعات فروش را شامل شود مانند فروش بر اساس منبع، محصولات پرفروش، فروشندگان برتر، مشتریان برتر، مقادیر موجودی و غیره… همچنین به دنبال انعطاف پذیری باشید تا بتوانید نحوه نمایش این اطلاعات را در فرمت های مختلف تعیین کنید.

دسترسی به ریز داده ها: راحتیِ ذخیره سازی تمام داده های کسب و کار در یک نرم افزار فروش و پخش این است که دسترسی به ریز داده ها و یا اطلاعات بیشتر موجود در پشت معیارها در داشبورد امکان پذیر خواهد بود. با کلیک کردن بر روی یک معیار، می توانید اطلاعات بیشتری از قبیل عوامل تاثیرگذار بر خلاصه های مالی (A / R، A / P و غیره)، موجودی حساب جاری، درآمد یا زیان خالص مالی از ماه/از سال تا تاریخ مورد نظر، نرخ های مالی مانند نقدینگی، مدیریت دارایی و مدیریت بدهی، را مشاهده کنید… تمام این اطلاعات مهم به سادگی در اختیار صاحبان کسب و کار توزیع و پخش قرار خواهد گرفت.

برنامه ریزی استراتژیک هوشمند: همانطور که ممکن است حدس زده باشید، هدف اصلی داشبورد ها این است که به صاحبان کسب و کار در گرفتن تصمیم های هوشمندانه تر یاری رسانند. اینکه یک طرح(برنامه) تجاری ایجاد کنید و امیدوار باشید همه چیز براساس انتظارات شما پیش رود، کافی نیست. شما باید بر پیشرفت امور، طبق برنامه هایتان نظارت داشته باشید. داشبورد ها در واقع این امکان را به شما می دهند تا شاخص های کلیدی عملکرد کسب و کار را در هر بخش از سازمان خود اندازه گیری کنید. تجزیه و تحلیل داده ها به شما کمک می کند تا در مورد بخش هایی که به بهبود نیاز دارند سریعاً تصمیم گیری کنید.

دسترسی کارکنان: آگاهی مدیران/کارکنان از جریانات مدیریتی و آنچه در بخش های مختلف سازمان مانند فروش، توزیع و حسابداری رخ می دهد، همیشه میتواند مفید باشد. به دنبال ارائه دهنده نرم افزاری باشید که به شما اجازه ی صدور مجوزهای کاربری و گروهی را بدهد تا برای هر کاربر گزارش ها/داشبوردی خاص نمایش داده شود. به این ترتیب، شما به کارکنان فقط اطلاعات مورد نیازشان را نشان خواهید داد در این صورت می توانید در مورد وظایف روزمره آنان بهتر تصمیم گیری کنید.

صرفه جویی در وقت: اکنون چند ساعت وقت صرف ساخت گزارش های مالی و عملیاتی می کنید؟ چندوقت یکبار آنها را ایجاد می کنید؟ با یک داشبورد مدیریتی مناسب، همیشه نتایج “به لحظه” از تمام گزارشهایی که نیاز دارید دریافت خواهید کرد، که منجر به صرفه جویی در وقت بسیار خواهد شد. هر زمان که اطلاعات در نرم افزار پخش مویرگی شما به روز شوند، اطلاعات در داشبورد نیز در همان لحظه آپدیت خواهد شد.

به عنوان یک پیشنهاد، اول و مهمتر از همه، یک ارائه دهنده نرم افزار فروش و پخش مناسب انتخاب کنید.

بهبود قابلیت های گزارش دهی برای صاحبان کسب و کار بسیار مهم است. این احتمال وجود دارد که هر ارائه دهنده نرم افزار توزیع، داشبوردهایی  را در طی فرآیند فروش به نمایش بگذارد «دموی نرم افزار فروش و پخش» ، اما مهم این است که رنگ و ظاهر حواس شما را پرت نکند. ابزارهای گزارش دهی که در پشت صحنه در ایجاد داشبوردهای واقعی نقش داشته اند را در نظر بگیرید … آیا استفاده از آنها آسان است؟ به عنوان مثال، برخی از ارائه دهندگان بسته به ماهیت گزارش مورد نیاز، انواعی از ابزارهای گزارش دهی را پوشش می دهند. یکی از ابزار گزارش دهی، خدمات گزارش دهی (SQL Server (SSRS است که مخصوصاً برای ایجاد داشبوردهای اطلاعات بخش های مختلف بسیار مفید است. این گزارش ساز، مشتریان را قادر می سازد تا هر گزارش / نموداری را در هر فرمتی با استفاده از اطلاعات ذخیره شده در سیستم تولید کنند. ایده آل این است که روند ایجاد داشبورد ساده سازی شده و از ورود دستی داده هایی که در معرض خطاهای انسانی، اطلاعات ناقص / نادرست یا اطلاعات قدیمی هستند جلوگیری به عمل آید.

امکانات داشبورد نرم افزار فروش و پخش مویرگی:

  • امکان نمایش وضعیت کل سازمان در یک نگاه
  • امکان نظارت بر عملکرد سازمان و واحدها
  • امکان دریافت نرخ رشد روزانه شرکت پخش
  • امکان محاسبه سود و زیان بر اساس معیارهای صنعت پخش
  • امکان تحلیل وضعیت مالی بر اساس گردش مالی، مدیریت نقدینگی، هزینه ها و درآمدها
  • امکان دریافت گزارش رتبه فروشندگان بر اساس شاخصه های مختلف شرکت های پخش

و …

نرم افزار فروش و پخش مویرگی

پلتفرم های داشبوردهای مدیریتی

۱٫مبتنی بر فضای ابری

می‌توان این داشبوردهای مدیریتی را روی یک فضای ابری در محیط اینترنت بارگذاری کرد، به همین علت نصب و نگهداری آنها بسیار ساده خواهد بود. درحقیقت شما قادر خواهید بود تا در هر زمان و مکانی به داشبورد مدیریتی دسترسی پیدا کنید.

۲٫پشتیبانی از سیستم عامل‌های مختلف

اگر قصد استفاده از داشبورد‌های مدیریتی تحت وب را ندارید، باید مطمئن شوید که داشبورد شما قابلیت اجرا شدن روی سیستم عامل‌های مختلفی مانند ویندوز، یونیکس و مک را داشته باشد.

3.سازگاری با تلفن‌های همراه

بسیاری از نرم‌افزارهای داشبورد مدیریتی دارای نسخه‌ی تلفن همراه نیز نیستند که به شما اجازه دهند تا اطلاعات مختلف سازمان خود را از طریق تلفن همراه یا تبلت مشاهده کنید. اگر این قابلیت برای شما مهم است، باید حتما مطمئن شوید که داده‌های مورداستفاده‌ی شما دارای نسخه‌ی مخصوص تلفن‌های همراه باشند. درصورت داشتن پلتفرم مناسب داشتبورد مدیریتی تحت وب، همچنان قادر خواهید بود تا از طریق تلفن همراه خود نیز به اطلاعات مختلف دسترسی پیدا کنید.

جمع بندی

استفاده از داشبوردهای مدیریتی در صنعت پخش به عنوان راهی برای تصمیم‌گیری‌های صحیح و استراتژیک در برابر فشارهای رقابتی، به‌طور مداوم در تمامی کسب‌وکارها، در حال رشد است. داشبورد ها در تجزیه و تحلیل داده ها و ارائه اطلاعات جهت رسیدن به اهداف کسب و کار، بسیار کارآمد هستند. با داشبورد مدیریتی پخش، تمامی فرآیندها و جریانات در سازمان را می توان در کمترین زمان نظارت کرده و بر اساس آن تصمیمات موثری اتخاذ کرد. این موضوع بسیار مهم است که داشبورد خود را براساس یک شاخص کلیدی عملکرد (KPI) معنادار و هدف‌دار و متناسب با سازمانتان را ایجاد کنید تا بتوانید از مزایای داشبوردی که شامل پاسخ به سوالات مهم و حیاتی در زمینه‌ی هماهنگ کردن فعالیت‌های تجاری با استراتژی شرکت و افزایش بهره‌‌وری و سودآوری است، بهره‌مند شوید.

نرم افزار فروش و پخش مویرگی

پیشنهاد ما به شما استفاده از نرم افزار تخصصی فروش و پخش مویرگی مبنا است.

تولید شده در واحد تولید محتوای مبنا «تولیدکننده نرم افزارهای تخصصی فروش و پخش مویرگی تحت وب»

مترجم شاهین نوعی

منابع

Smartsheet

bluelinkerp

شاهین نوعی

نویسنده شاهین نوعی

شاهین نوعی

پست های ارسالی توسط شاهین نوعی

نظر بدهید

9 − 4 =

02143302