رایانش ابری از گذشته تا امروز

Dropbox خدمات ذخیره سازی ابری خود را در سال ۲۰۰۷ راه اندازی نمود و از آن زمان تغییرات اینترنت روشی که افراد از دانش آموزان گرفته تا سازمان های دولتی داده هایشان را، پردازش، ایجاد و ذخیره می کنند را متحول کرده است.

از خدمات ابری آمازون تا Azure ، فناوری ابری توانسته اثربخشی دیجیتال را تقریبا در تمام بازارها برجسته کند . در آن زمان، فقط ۵۴ درصد از شرکت ها از خدمات ابری استفاده می کردند، در مقایسه با امروز، که ۹۵ درصد از شرکت ها این فناوری را درآغوش گرفته اند. اما دقیقا رایانش ابری دقیقاً چیست و نوآوری های جدید چه تغییراتی را برای ما به ارمغان خواهد آورد؟

در ۱۰ سال گذشته، “ابر”، تعریف جدیدی از فناوری اطلاعات و چشم انداز کسب و کار ارائه کرده است. با وجود شک و تردیدها، نگرانی های امنیتی و حتی سردرگمی ها در مورد تعاریف اولیه اش، “ابر” در دهه های پیش رو همچنان به تحول راه و روشی که ما کار می کنیم ادامه خواهد داد.

رایانش ابری

تا سال ۲۰۱۲، انتخاب خدمات ابری امری شایع تر شده بود. در واقع، بسیاری از سازمان ها شروع به ساخت ماژول های تجاری خود بروی ابر(اینترنت) کردند. در زیر به نحوه تکامل فناوری ابری و جایگاه فعلی اش نگاهی بیاندازید:

رایانش ابری
نرم افزار فروش و پخش مویرگی

تولید شده در واحد تولید محتوای مبنا(تولیدکننده نرم افزار پخش مویرگی)

مترجم شاهین نوعی

منبع

شاهین نوعی

نویسنده شاهین نوعی

شاهین نوعی

پست های ارسالی توسط شاهین نوعی

نظر بدهید

19 + دوازده =

02143302