راهکارهای تخصصی پخش مویرگی در شرکت‌های پخش متوسط

راهکارهای تخصصی پخش مویرگی در شرکت‌های پخش متوسط

تاریخ انتشار: 16 دی 1399 نویسنده: مدیریت سایت

راهکارهای تخصصی پخش مویرگی در شرکت‌های پخش متوسط حیات و ماندگاری یک شرکت را در بازار رقابتی تضمین می‌کند. موفقیت شرکت‌های پخش همواره بر عهده کارآمدی شبکه توزیع و کانال‌های فروش است. درحالی‌که اغلب شرکت‌ها به کانال‌های توزیع توجه ویژه‌ای ندارند، بسیاری از شرکت‌های بزرگ با استفاده از سیستم‌های توزیع خلاق، به مزیت‌های رقابتی بی‌شماری دست‌یافته‌اند.

در مقابل شرکت‌های بزرگ که به اهمیت کانال‌های توزیع و پخش پی برده‌اند بسیاری از شرکت‌های متوسط و کوچک با ریسک‌هایی بزرگ در این حوزه مواجه‌اند که از آن جمله می‌توان به بازپرداخت وجه کالاهای فروخته‌شده و کنترل فرآیندها و عملکردها اشاره کرد. برای چنین شرکت‌هایی بهره‌برداری از سیستم توزیع مویرگی یک راهکار عملی و قطعی برای برون‌رفت از بحران به شمار می‌رود.

شرکت‌های پخش مویرگی و توزیع در صنایع غذایی

تجربه موفق توزیع مویرگی در صنایع مختلف غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی و. نشان داده است، باوجود اطلاعات به‌روز در این سیستم‌ها، کنترل شبکه توزیع و مسیر کالای فروخته‌شده آسان است، انتقال کالا به بازار از سرعت خوبی برخوردار است و فرآیند سفارش دهی و باز‌پرداخت‌ها متمرکزتر و منسجم‌تر است.

شرکت‌های پخش و توزیع مویرگی از نظر چارت ساختاری و اندازه باهم متفاوت‌اند و به دو گروه شرکت‌های مستقل و وابسته تقسیم‌بندی می‌شوند.

شرکت‌های پخش مویرگی مستقل، شرکت‌هایی هستند که در یک‌زمان با تعداد زیادی از مجموعه‌های تولیدی، فروش کالا و محصولات در حوزه پخش کالاهای شرکت‌های فعال در صنعت غذایی، دارویی و شوینده کار می‌کنند. در مقابل اما؛ شرکت‌های پخش مویرگی غیرمستقل، شرکت‌هایی هستند که زیر نظر شرکت‌های تولیدی فعالیت می‌کنند و فقط وظیفه توزیع محصولات تولیدی همان شرکت و برند را بر عهده دارند.

شرکت‌های پخش همچنین از نظر اندازه نیز به ۳ دسته شرکت‌های کوچک محلی، شرکت‌های متوسط و شرکت‌های پخش سراسری بدون توجه به بعد جغرافیایی، تقسیم می‌شوند.

نرم‌افزار پخش مویرگی مبنا و مدیریت فرآیندهای مالی و اداری

توجه داشته باشید که در شرکت‌های پخش مویرگی بزرگ  به دلیل حجم بالای اطلاعات و تنوع بالای سبد کالایی، معمولاً شکاف بزرگی بین داده‌های فروش و استفاده بهینه از این اطلاعات وجود دارد. بسیاری از نرم‌افزارهای شرکت‌های پخش در ثبت و ذخیره داده‌ها قدرتمند؛ اما در ارائه اطلاعات ضروری و شاخص‌های کلیدی ضعف‌ها و نواقص زیادی دارند که موجب بروز چالش‌های بزرگی در این سازمان‌ها می‌شود.

شرکتهای پخش متوسط باید متناسب با رشد شرکت به تنوع در سبد کالایی دست پیدا کند تا بازاریاب شرکت در حد یک سفارش‌گیر یا ویزیتور، پایین نیاید و جایگاه شرکت پخش، حفظ شود. این یکی از آفت‌های تنوع سبد کالایی پخش است که چون مغازه‌دارها مجال بررسی تمامی اقلام و کالاهای درون سبد را ندارند؛ معمولا بازاریاب‌ها هم بعد از مدتی از نقش خود در قالب یک سفارش‌گیر یا ویزیتور فرو می‌روند.

نرم‌افزار پخش مویرگی مبنا با مدیریت کلیه فرآیندهای مالی و اداری شرکت‌های پخش و قابلیت یکپارچگی  سایر نرم‌افزارهای کاربردی راهکاری جامع و مناسب برای شرکت‌های پخش در اندازه متوسط است.