بهترین نرم‌افزار برای شرکت پخش مویرگی آرایشی بهداشتی

تاریخ انتشار: 13 شهریور 1397 نویسنده: shahin

بهترین نرم افزار برای شرکت پخش مویرگی آرایشی بهداشتی

هر کسب و کار عمده فروشی و توزیع به یک نرم افزار مدیریت کسب و کار برای اجرای عملیاتش نیاز دارد – از دریافت موجودی انبار گرفته تا برداشت، بسته بندی و حمل و نقل کالا و سپس صورتحساب مشتری و فرآیندهای مرتبط… شرکت های کوچک و استارت آپ، اغلب از نرم افزار حسابداری پایه و ترکیبی از فرآیندهای دستی و صفحات گسترده استفاده می کنند. با این حال، برای سازمان های بزرگ با حجم بالای سفارش، یک نرم افزار خاصِ صنعت قابلیت های بیشتری برای مدیریت بهتر عملیات فراهم می کند. اینجاست که نرم افزار فروش و پخش لوازم آرایشی بهداشتی وارد بازی می شود.

اگرچه شرکت های توزیع لوازم آرایشی بهداشتی همانند سایر شرکت های عمده فروشی و توزیع عمل می کنند، تفاوت های ظریفی در فرآیندها وجود دارد که به قابلیت های خاصی نیاز دارند. نرم افزار ERP پخش مویرگی، طوری طراحی شده تا جایگزینی برای راه حل های مقدماتی و مستقل بوده و به عنوان یک سیستم همه جانبه(all-in-one) عمل کند. نرم افزار ERP یا برنامه ریزی منابع سازمانی شامل قابلیت هایی نظیر مدیریت موجودی، حسابداری، ثبت و پردازش سفارشات، مدیریت انبار، مدیریت تماس و موارد دیگر شده، و تمام اطلاعات در یک پایگاه داده واحد نگهداری می شوند.  ERP پخش مویرگی برای شرکت های لوازم آرایشی بهداشتی دارای ویژگی های اضافی و منحصر به فردی بوده تا فرآیندهای خاص هر کسب و کار را پوشش دهد؛ دو ابزار و ویژگی که می تواند به شما کمک کند در زیر آورده شده:

نقطه فروش POS

بسیاری از شرکت های توزیع لوازم آرایشی  بهداشتی، محصولات خود را از طریق چندین کانال به فروش می رسانند، که یک نوع عملیات خرده فروشی را نیز شامل می شود. این فرآیند شامل فروش محصولات به صورت  خشت و ملات (brick and mortar) یا فروش فیزیکی، ایجاد فروشگاه در فضای انبار و یا فروش به صورت آنلاین می شود. هر  استراتژی خرده فروشی ای که مورد استفاده قرار گیرد، نرم افزار نقطه فروش(POS) می تواند به فرآیند سفارشات کمک کند. اگر این نرم افزار با نرم افزار ERP پخش مویرگی ادغام شود، اطلاعات تمام کانال ها در یک پایگاه داده واحد نگهداری خواهد شد تا اطالعات موجودی، سفارش و فروش دقیق و به روز باشند. قابلیت POS به کسب و کار اجازه می دهد تا سفارشات را ثبت و پرداخت ها را پردازش و به طور همزمان موجودی محصولات بررسی و به روز شده، و یا در تاریخ مشخص تحویل گردد.

نرم افزار Point of Sale) POS) فقط برای استفاده در فروشگاه های خرده فروشی خشت و ملاتی(brick and mortar)  نیست. بسیاری از شرکت های عمده فروشی نیز می توانند در صورت داشتن فرآیندهای ارسال و دریافت پول نقد، یک نمایشگاه کالا، یا چند خرده فروشی در موقعیت های مکانی مختلف، از قابلیت های POS استفاده کنند.

مدیریت ارتباط با مشتری CRM

اگر می خواهید موفقیت کسب و کارتان تکرار شود، مشتریان جدید پیدا کنید و شرکت خود را رشد دهید، حفظ روابط خوب با مشتریان امری ضروری است. ارتباط منظم و توانایی یافتن اطلاعات مهم مشتری مانند تاریخ فروش، ترجیحات ارسال و آدرس های درون صورتحساب، شما را قادر می سازد تا سریعا سفارشات خود را پردازش کرده و محصول خود را ارسال کنید. با قابلیت یک سیستم CRM یا ارتباط با مشتری پیشرفته ، کارکنان می توانند سرنخ ها و مشتریان بالقوه را بهتر مدیریت کنند. به دنبال ویژگی هایی نظیر توانایی تنظیم تاریخ فعالیت آتی، اختصاص وظیفه به نماینده فروش، ثبت یادداشت ، جستجو تاریخ فروش، مدیریت لیست های بازاریابی، نمایش داشبوردهای فروش و غیره باشید. قابلیت های CRM برای تیم نمایندگان فروش در هر موقعیتی مناسب و یک ایده عالی است.

سایر قابلیت های مهم و قابل توجه برای صنعت پخش لوازم آرایشی بهداشتی شامل مواردی نظیر قابلیت ثبت آسان سفارشات ، امکانات صورتحساب، ردیابی هزینه ها(حمل و نقل، هزینه واردات و غیره) و مدیریت انبار می شود. برای پیدا کردن راه حل مناسب برای کسب و کار خود، با یک نرم افزار ERP فروش و پخش شروع کنید و البته به دنبال ارائه دهندگانی باشید که تجربه کار با کسب و کارهای پخش مویرگی لوازم آرایشی بهداشتی را داشته باشند.

مترجم شاهین نوعی
منبع

مقالات مرتبط
نرم افزار پخش مویرگی و امکانات آن
نرم افزار پخش مویرگی آرایشی بهداشتی
نرم افزار پخش مویرگی مبنا