راهکارهای نرم‌افزاری برای صنایع و کسب‌وکارهای مختلف

راهکارهای نرم‌افزاری شرکت مبنا برای صنایع مختلفی مثل صنایع غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی، لبنیاتی، نوشیدنی و... کاربرد دارد. نرم‌افزارهای شرکت مبنا برای استفاده در کسب‌وکارهای مختلف با ابعاد کوچک، بزرگ و متوسط ارائه شده‌اند و به بهبود فرآیندهای سازمانی کسب‌وکارها کمک می‌کنند. استفاده از نرم‌افزارها متناسب با نیازها و روال‌های اداری در صنایع مختلف، بهره‌وری و سودآوری را افزایش می‌دهد. تحلیل فرآیندهای دستی و یا بازمهندسی فرآیندهای مکانیزه ناکارآمد قبلی از مراحل کلیدی راه‌اندازی هر نرم‌افزار جدید است که حاصل سال‌ها تجربه شرکت مبنا است.

راهکارهای نرم‌افزار مبنا برای صنایع در اندازه های مختلف

کسب‌وکارهای کوچک

کسب‌وکارهای کوچک

نرم‌افزارهای مبنا که فرآیندهای اداری و مالی را مدیریت می‌کنند، در کسب‌وکارهای کوچک در حوزهای مختلف اثرگذار هستند. این نرم‌افزارها نیازمندی زیرساختی شرکت‌ها را با هزینه‌های مناسب و قابل قبول پوشش می‌دهند.

کسب‌وکارهای متوسط

کسب‌وکارهای متوسط

با گسترده شدن ابعاد سازمانی یک کسب‌وکار نیازهای فناوری و زیرساخت‌های نرم‌افزاری هم پیچیده‌تر می‌شود. راهکارهای نرم‌افزاری مبنا روال‌های اجرایی این مجموعه‌ها را براساس نیازهای عمومی و خاص منظوره شناسایی کرده و در سیستم ERP پوشش می‌دهد.

کسب‌وکارهای بزرگ

کسب‌وکارهای بزرگ

ماژول‌های متعدد و یکپارچه نرم‌افزاری، ابزار موثری برای مدیریت شرکت‌ها و کسب‌وکارهای بزرگ فراهم می‌کنند. ارتباط بین این سیستم‌ها، تعاملات اداری را سرعت می‌دهند و گزارشات مدیریتی پیشرفته‌ای به تفکیک واحدهای عملیاتی فراهم می‌کنند.

مزیت راهکارهای نرم‌افزاری مبنا

  • عملیات یکپارچه مالی
  • محاسبات خواب انبار
  • جلوگیری ضایع شدن کالا
  • آنالیز کامل مانده بدهی مشتریان
  • تخصیص و ارسال کالا به شعب
  • روال های پیچیده تخفیفات و پروموشن
  • درخواست مکانیزه شعب از دفتر مرکزی
  • فرآیند های پیچیده و فرار از بوروکراسی
  • تامین کالا از تامین کننده و آنالیز دقیق موجودی قطعی و امانی
  • کنترل دقیق اعتبارات جهت جلوگیری از هدر رفتن منابع سازمان
مزیت راهکارهای نرم‌افزاری مبنا

راهکارهای تخصصی پخش و فروش مویرگی

پیچیدگی‌های بسیاری در یک شرکت پخش و توزیع مواد غذایی وجود دارد. به دلیل حجم بالای عملیات روزانه در عمل کنترل‌های غیر مکانیزه بی معنی بوده و جایگاهی ندارد. اشتباه کوچکی در فرآیند توزیع و پخش مویرگی در محاسبات قیمت، پروموشن، تخفیفات ریالی، اعتبارات و مانده بدهی مشتریان منجر به ضرر و آسیب‌های جبران ناپذیری به شرکت توزیع کننده کالا خواهد شد.

به همین دلیل استفاده از یک نرم افزار آزموده شده که تجربیات موفقی (Best Practice) در حوزه صنعت پخش مویرگی دارد، بسیار بااهمیت است. علاوه بر پشتیبانی از حجم عملیات بسیار گسترده در شعب مختلف یک شرکت توزیع و پخش مویرگی، سرعت عملیات توزیع نیز اهمیت بسیاری دارد. پوشش‌دهی به انواع روش‌های پخش گرم و سرد، جلوگیری از خطاهای انسانی و دقت در داده‌های ثبت شده نیز بخش دیگری از مزیت‌های راهکارهای نرم‌افزاری مبنا در حوزه پخش صنایع غذایی محسوب می‌شود.

حیاتی بودن دارو در زنجیره تامین کشور موجب می‌شود سرعت در فرآیند درخواست و ثبت سفارش و صدور فاکتور و توزیع و تحویل کالا به داروخانه‌ها اهمیت زیادی داشته باشد. علاوه بر اهمیت سرعت توزیع، کنترل‌هایی نظیر اعتبارسنجی مشتریان و سهمیه‌بندی کالاها به ازای هر داروخانه و خروج کالا مبتنی بر سری ساخت و تاریخ انقضا باید مورد توجه باشند. ایراد در هر یک از روال های ذکر شده می تواند منجر به مشکلات جدی در سلامت بیمار و یا نظام توزیع و پخش دارو شود.

یک شرکت توزیع و پخش مویرگی دارو با متوسط ۱۰ شعبه بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ فاکتور در روز در کلیه شعب تحت پوشش صادر می کند. هر یک از این سفارشات می‌تواند داستان مجزا و منحصر به فرد خود را داشته باشد. نرم‌افزار‌های مبنا در حوزه صنایع دارویی دقت، صحت و سرعت در ارسال تک تک سفارشات فراهم می‌کند و می‌تواند مزیت مهم بهره‌وری را در یک شرکت پخش مویرگی دارو ایجاد نماید.

شرکت‌های توزیع و پخش مویرگی در حوزه داروهای دام و طیور با وجود شباهت به شرکت‌های پخش مویرگی دارو، فرآیندهای متفاوتی هم دارند. فرایندهای عمومی فروش، توزیع، لجستیک، مدیریت ارتباط با مشتری، انبارش، وصول و خزانه‌داری و مالی و حسابداری در شرکت های پخش مویرگی دامی نیز وجود دارد. اکثر شرکت‌های پخش سراسری داروهای دامی ترکیبی از نماینده و شعبه توزیع دارو های خود را در سراسر کشور مدیریت می‌کنند. پایش نماینده‌ها در نحوه فروش داروهای دامی به داروخانه‌های استان یکی از موضوعاتی است که به تازگی اهمیت بیشتری یافته است. همچنین پروموشن‌ها و جوایز و تخفیفات خاص در صنعت دام و طیور یکی دیگر از این تفاوت‌هاست. به واسطه استفاده شرکت‌های بزرگ پخش سراسری داروهای دامی از نرم‌افزار پخش مویرگی و راهکار ویژه پخش مویرگی داروهای دامی این فرایندها توسعه یافته است. شرکت مبنا در حوزه پخش‌های استانی داروهای دامی هم راهکار ویژه و کم هزینه‌ای ارائه می‌کند که می تواند پاسخ گوی نیازهای این طیف خاص باشد.

در بازار رقابتی صنعت آرایشی و بهداشتی و با وجود برندهای معتبر داخلی و خارجی متعدد، تمایز شرط بقا در حوزه توزیع و پخش مویرگی آرایشی و بهداشتی است. یکی از کم هزینه‌ترین راه حل‌های ایجاد تمایز استفاده از بستر فناوری است.

نرم افزار MabnaERP می‌تواند با مکانیزه کردن فرآیندها و بهره‌گیری از تجربه ۲۲ سال فعالیت در کنار شرکت‌های پخش این تمایز را برای مشتریان خود در حوزه پخش آرایشی بهداشتی به ارمغان آورد. با نرم‌افزار جامع مالی و پخش مویرگی MabnaERP سرعت توزیع را افزایش دهیم، رابطه با مشتریان را از طریق اعتبارسنجی‌های دقیق افزایش دهیم، فرمول‌های پیچیده پروموشن و تخفیفات را تعریف کرده و عملیات مالی را به دقت پیگیری کنیم. پشتیبانی از چند شعبه برخط و یکپارچگی با نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری(CRM)، نرم‌افزار ویزیت علمی جهت مشخص نمودن رابطه ویزیت علمی بر فروش، ارتباط با نرم‌افزار رصد نمایندگان فروش و همچنین سامان‌دهی عاملین فروش و مشاوران زیبایی مستقر در سراسر کشور از دیگر مزیت‌های راهکار نرم‌افزاری مبنا برای شرکت‌های پخش آرایشی و بهداشتی است.

در یک شرکت توزیع و پخش مویرگی لبنی به دلیل دوره‌ی کوتاه انقضای لبنیات، ثبات نرم افزار مورد استفاده بسیار اهمیت دارد. ثبات به این معناست که نرم افزار باید همیشه در دسترس و قابل استفاده باشد. بیشتر شرکت‌های توزیع و پخش مویرگی لبنی عملیات توزیع را به صورت فروش گرم انجام می‌دهند. پیش‌نیاز فروش گرم تجهیز ویزیتور‌ها به دستگاه‌های مبتنی بر اندروید است. یک ویزیتور شرکت لبنی در فروش علاوه بر درخواست‌گیری از مشتری، عملیات صدور فاکتور و چاپ فاکتور و در نهایت تسویه فاکتور در تبلت را انجام می‌دهد.

به این ترتیب در عملیات صدور فاکتور محاسبات پروموشن و تخفیفات باید صورت گیرد. این محاسبه دارای پیچیدگی‌های خاص خود است. چگونگی انبارگردانی روزانه و تفکیک کالای سالم برگشتی و ضایعات برگشتی یکی دیگر از موضوعاتی است که باید در پایان هر روز کاری در تبلت ویزیتور مشخص شود. در کنار همه این موضوعات حجم بالای عملیات صدور فاکتور روزانه در یک شرکت پخش مویرگی لبنی باید در زمان طراحی نرم افزار دیده شود تا پشتیبانی از این حجم عملیات قابل انجام باشد. بسته‌های نرم‌افزاری مبنا در حوزه فروش پخش مویرگی صنایع لبنی نیازهای این حوزه را براساس تجربه‌های موفق مشتریان پرشمار خود پوشش می‌دهد.

تجربه مشتریان مبنا