معرفی خدمات پشتیبانی مبنا

ما در مبنا ارتباط موثر با مشتریان را به عنوان بخش اصلی فرآیند کسب‌وکار خود درنظر گرفته‌ایم. تلاش مستمر ما برای ایجاد تجربه‌ای خوشایند و رضایت‌بخش از خدمات پشتیبانی مبنا در شعار کلیدی «همه با همیم» متجلی شده است. تیم‌های کاری مبنا در واحدهای استقرار و پشتیبانی در تلاشند شرایطی فراهم کنند تا کاربران و مشتریان نرم‌افزارهای مبنا به سرعت و سادگی از این سیستم‌ها استفاده کنند. خدمات پشتیبانی، بنابه درخواست مشتریان و براساس روال‌های استاندارد و شفاف و پروتکل‌های توافق شده ارائه می‌شود. همکاران ما هسته‌های نرم‌افزاری را مطابق فرآیندهای توسعه محصول بروزرسانی می‌کنند و در بازه‌های زمانی منظم برای شرکت‌های مشتری نصب و پیاده‌سازی می‌کنند. نیازهای جدید مشتریان و تناسب با قوانین و مقررات ابلاغی از نهادهای بالادستی در صنایع مختلف، تعیین‌کننده مسیر توسعه محصولات نرم‌افزاری مبنا است.

مزیت‌های خدمات پشتیبانی

ارائه خدمات پشتیبانی به مشتریان مبنا راهی است برای کمک به اثرگذاری بهتر نرم‌افزار در شرکت‌های مشتری. همکاران ما مرتبا جدیدترین امکانات و قابلیت‌های نرم‌افزار را در قالب خدمات بروزرسانی به جامعه مشتریان ارائه می‌کنند. این خدمات موجب تطابق بیشتر امکانات نرم‌افزار با نیازهای اعلام شده هر مشتری خواهد شد. علاوه براین در گذر زمان بهبودهایی که در اثر درخواست صنایع و کسب‌وکارهای دیگر در نرم‌افزار اعمال شده به کلیه مشتریان ارائه می‌شود و کاربران را همیشه به یک ابزار بروز و کارآمد مجهز می‌کند.

درخواست خدمات

سازمان‌ها و شرکت‌هایی که مشتری مبنا هستند و از بسته‌های نرم‌افزاری مبنا در حوزه‌های مختلف استفاده می‌کنند، چنانچه مایل به دریافت مشاوره و اطلاعات تکمیلی درباره خدمات پشتیبانی گسترده‌تر هستند، می‌توانند فرم مقابل را تکمیل کنند. همکاران ما بعد از دریافت این درخواست، برای ارائه توضیحات بیشتر درباره قراردادهای خدمات پشتیبانی با شما تماس خواهند گرفت.

داستان موفقیت مشتری