مزایای نرم افزارهای اداری و مالی تحت وب در سازمان‌ها

مزایای نرم افزارهای اداری و مالی تحت وب در سازمان‌ها

تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ نویسنده: مدیریت سایت

 نرم افزارهای اداری و مالی تحت وب در سازمان‌ها مزیت‌های زیادی ایجاد می‌کنند.با گسترش فناوری اطلاعات ضرورت پیاده‌سازی آنها به بقای سازمان‌ها گره خورده است.استفاده از ابزارهای نرم‌افزاری، سرعت تغییر و تحول در کسب و کارها را به طور چشمگیری افزایش داده است. به طوری که امروز دیگر سازمان، نهاد، شرکتی و کسب‌وکاری را نمی‌بینید که به یک یا چند نرم‌افزار مالی و حسابداری، اداری و انبارداری و لجستیک و .. مجهز نباشند.

اولین و مهمترین ارزش‌افزوده این نرم‌افزارها در سازمانهای دولتی، خصوصی و در هر کسب و کاری به تناسب نوع سرویس وخدماتی که از سوی هریک ارائه می‌شود حذف کاغذ، گردش آسان اطلاعات و شفافیت است.از مزیت‌های تجهیز سازمانها و شرکت‌ها با نرم‌افزارهای اداری و مالی تحت وب همچنین می‌توان به آسان‌سازی فرآیندهای اداری و سرعت بیشتر انجام آنها، مدیریت بهتر امور، افزایش بهره‌وری و گردش آسان و شفاف اطلاعات و… اشاره کرد.

محبوبیت نرم افزارهای اداری و مالی تحت وب 

با وجود پیشرفت چشمگیر اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های موبایلی اما همچنان نرم‌افزارهای تحت وب گزینه بهتر و امن‌تری برای سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی به شمار می‌روند. دلایل این محبوبیت و انتخاب را می‌‌توان در مولفه‌های زیادی از جمله امنیت بیشتر و شفافیت و البته هزینه کمتر دانست. 

نرم افزار ERP تحت وب ، نرم افزاری خدماتی است که اجازه می دهد تا کاربران به ‌فزار برنامه‌ریزی منابع (ERP) در اینترنت دسترسی داشته باشند. نرم افزارهای اداری و مالی تحت وب، به طور کلی دارای هزینه‌های پیش روی بسیار پایین‌تری هستند چرا که منابع پردازش، بجای اینکه به طور کامل خریداری و در محل نگهداری شوند، به طور ماهانه اجاره داده می‌شوند. ERP تحت وب همچنین به شرکت ها اجازه می‌دهد تا در هر زمان از هر مکانی به برنامه‌های کاربردی و حیاتی خود دسترسی پیدا کنند. نرم‌افزار تحت‌وب فقط به یک مرورگر وب (web browser) و ارتباط شبکه نیاز دارند و دانلود یا دریافت CD برای نصب یا به‌روزرسانی، لازم نیست.

آسان‌سازی فرآیندها با بهبود کیفیت و کارآیی

MabnaERP یک بسته نرم‌افزار تجاری فرآیند محور و تخصصی تحت وب صنعت پخش است که هدف آن یکپارچگی اطلاعات و برقراری جریان داده‌ها بین تمامی واحدهای سازمان پخش مویرگی است.

با به‌کارگیری نرم افزارهای اداری و مالی تحت وب، ارتباط یکپارچه بین ستاد مرکزی و شعب و زیرمجموعه‌های یک سازمان یا شرکت در واحدهای مالی، منابع انسانی، فروش و پخش مویرگی و مدیریت ارتباط با مشتریان و… فراهم
می شود و سازمان‌ها می‌توانند در محیطی یکپارچه و پیوسته، داده محور و به‌صورت Real Time و در لحظه، فعالیت کنند.MabnaERP، دارای یک پایگاه داده مشترک است که از کاربردهای (توابع) مورد استفاده واحدهای تجاری مختلف، پشتیبانی می‌کند.در عمل، به این معناست که کارکنان در بخش‌های مختلف برای مثال حسابداری و فروش می‌توانند به اطلاعات یکسانی برای نیازهای خاص خود تکیه کنند.

با MabnaERP، کارکنان به اطلاعات دقیق و به لحظه دسترسی دارند که منجر به تصمیم‌گیری‌های بهتر و سریع‌تر می‌شود. علاوه بر این، نرم‌افزار MabnaERP فرآیندها و سیستم‌های اضافی را از بین می‌برد و به‌طور چشمگیری هزینه‌های کلی یک کسب‌وکار را کاهش می‌دهد.

MabnaERP ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺟﺎمعی اﺳﺖ ﻛﻪ ﺳﻌﻲ در ﻳﻜﭙﺎرﭼﻪ‌ﺳﺎزی ﻫﻤﻪ وﻇﺎﻳﻒ و بخش‌های ﻣﻮﺟﻮد در ﻳﻚ ﺳﺎزﻣﺎن ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﻳﻚ ﺳﻴﺴﺘﻢ واﺣﺪ را دارد؛ ﺑﻄﻮرﻳ ﻜﻪ ﺑﺘﻮاﻧﺪ ﻧﻴﺎزﻫﺎی ﺧﺎص و وﻳﮋه اﻳﻦ بخش‌ها را ﻓﺮاﻫﻢ ﺳﺎزد. به‌جای نگهداری پایگاه‌های داده و صفحات گسترده ی جداگانه، نرم افزارهای اداری و مالی تحت وب MabnaERP، گزارش‌ گیری و اتوماسیون یکپارچه را فراهم می کند که در نتیجه، ﻛﺎراﻳﻲ بیشتر ﺳﺎزﻣﺎن و اﻓﺰاﻳﺶ رﺿﺎﻳﺖ ﻣﺸﺘﺮی را به دنبال خواهد داشت.

مزایای نرم افزارهای اداری و مالی تحت وب MabnaERP در توسعه سازمان‌ها

بنگاه‌های تجاری در هراندازه‌ای می‌توانند از مزایای یک نرم‌افزار MabnaERP بهره‌مند شوند. این موضوع باعث می‌شود که کسب‌وکارهای کوچک، بزرگ و متوسط از سیستم‌های مبتنی بر کاغذ و صفحات گسترده اکسل به سمت اتوماسیون مدرن ERP که شامل برنامه‌ریزی دیجیتال و تجزیه‌وتحلیل ابزار تولید است، حرکت کنند.

افزایش شفافیت با نرم افزارهای اداری و مالی تحت وب

به‌جای اینکه هر بخش دارای سیستم های اطلاعاتی خاص خود باشد، تمام اطلاعات مربوطه می‌توانند توسط همه ی بخش‌ها به اشتراک گذاشته و قابل‌دسترسی باشند. این امر، نیاز به واردکردن مجدد داده‌ها ندارد و این امر می‌تواند به خطاهای کمتر، افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های منابع انسانی، منجر شود.

نرم افزار ERP شرکت مبنا
مزایای نرم افزارهای اداری و مالی تحت وب MabnaERP در توسعه سازمان‌ها

بهبود بهره‌وری در ارکان سازمان

با شفافیت بیشتر در فرایندهای جاری، کارکنان می‌توانند بر مدیریت ظرفیت‌های افزایش‌یافته کسب‌وکار، متمرکز شوند. این موضوع، در تحول جنبه‌های مختلف  به ویژه غلبه بر چالش‌های رشد و تعالی کسب و کارها، کمک بسزایی می‌کند.

تسهیل فرآیندهای تصمیم‌گیری در سازمان‌ها

داده‌های به‌موقع ارائه‌شده توسط این سیستم می‌توانند برای بازاریابی، مدیریت و حسابداری مفید باشد و سازمان را قادر به تصمیم‌گیری به‌موقع کرده و ضایعات را کاهش می‌دهد. گروه‌ها می‌توانند موانع یا مسائل احتمالی را که ممکن است بر سطوح بهره‌وری تأثیرگذار باشند، شناسایی کنند. یک تصویر کلی و جامع از عملیات، رهبران کسب‌وکار را در تصمیم‌گیری مؤثر و سریع و پاسخ‌گویی به تغییرات محیطی، یاری می‌کند.