پلتفرم ابری گوگل، خدمات پایگاه داده خود را گسترش داد.

تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ نویسنده: shahin

Google Cloud Platform خدمات پایگاه داده خود را گسترش داد.

پلت فرم ابری گوگل(Google Cloud Platform) در حال بروزرسانی خدمات پایگاه داده ی خود است تا بتواند موارد استفاده ی شرکت های بزرگ را بیشتر پوشش دهد.
خدمات پایگاه داده مدیریت شده(Managed database services) روز به روز محبوبیت بیشتری کسب می کند ، چرا که شرکت ها به دنبال کوچک سازی زیرساخت های سازمانی بوده و در پی برقراری ارتباط با پایگاه های داده از طریق یک رابط برنامه نویسی شده هستند.

دومینیک پرویس(Dominic Preuss )، مدیر واحد مدیریت محصول در Google Cloud، اظهار داشت که آخرین آپدیت های اعمال شده در فهرست پایگاه های داده، چهار مسئله اصلی مطرح شده توسط شرکت های مشتری را پوشش می دهد.
پرویس گفت: “هر سازمانی علاوه بر زبان های برنامه نویسی مختلف، از تکنولوژی های متفاوتی در زمینه پایگاه داده استفاده می کند. امروزه این شرکت ها در حال مهاجرت به خدماتِ بهتر مدیریت شده هستند.به گفته ی وی ” تمام متمرکز ما بر موارد مورد استفاده شرکت های بزرگ است.

خدمات پایگاه داده مدیریت شده توسط رقبایی نظیر Amazon Web Services نیز ارائه شده است که تعدادشان هم کم نیست از جمله Microsoft Azure ، IBM Cloud و بسیاری دیگر.
به گفته ی پرویس: ” ما در حال تحقیق بروی سایر مناطق نیز هستیم. “هر آنچه که شرکت ها از ما بخواهند، در برنامه ی تولید قرار خواهد گرفت.

تولید شده در واحد تولید محتوای مبنا

مترجم شاهین نوعی

منبع